A Xiaomival együttműködve rendezi a szabadalmakat érintő vitáját több nagyvállalat

forrás: Prím Online, 2023. január 11. 20:17

A szabadalmakat birtokló IP Bridge, Orange, Siemens, valamint a Xiaomi, a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója bejelentette, hogy véget vetnek az innovatív szabadalmi jogok átruházását érintő, hosszú ideje zajló vitájuknak. Így lehetővé válik számos találmány licenszeinek átadása a Xiaominak. A megegyezés létrejöttében közvetítőként a Xiaomi korábbi IP-stratégiáért felelős vezetője, Paul Lin tulajdonában álló Novus IP működött közre, kimagasló hatékonysággal segítve a Xiaomit és a másik három licensztulajdonost a licensztranszfer lebonyolításában.

„Vizsgáljuk a hagyományos szabadalmazási eljárás mellett az egyéb engedélyezési metódusokat és bilaterális modelleket is annak érdekében, hogy elkerülhetőek legyenek a hosszú ideig elhúzódó viták, és hogy kizárólag az innovációra összpontosíthassunk” – mondta Ran Xu, a Xiaomi Csoport globális üzletfejlesztéséért és IP stratégiáért felelős ügyvezetője. “Ennek az egyedi megállapodásnak köszönhetően a Xiaomi vásárlói zavartalanul élvezhetik majd a három vállalat találmányai által nyújtott előnyöket.”  

 

A Siemens vezető technológiai nagyvállalatként, a mindennapi életben jól használható újításokra koncentrál. „Számunkra nagyon fontos, hogy az innovációkat szabadalmak védjék. Éppen ezért üdvözöljük a mostani megállapodást, amely minden érintett fél számára elfogadható megoldást kínál, és lehetővé teszi a pereskedés elkerülését. Nagyra értékeljük azt a megoldáscentrikus hozzáállást, amely a megállapodás minden résztvevőjét jellemezte” – nyilatkozta Dr. Rudolf Freytag, licenszekért és a technológiai fejlesztésért felelős vezető.  

 

A Xiaomival létrejött licenszmegállapodás az Orange markáns innovációs tevékenységének elismerését is jelenti, amely hatékonyan fogja előmozdítani a digitális átalakulást. Ezt erősíti tovább a nyílt forrású sztenderdek kialakításához történő hozzájárulás, amelynek révén még több fontos globális innováció válik elérhetővé a fogyasztók számára. „Örömmel működtünk együtt a Siemens-szel, az IP Bridge-el és a Novus-szal a tárgyalás során, amely az összes fél számára elfogadható eredménnyel zárult” – mondta el Lyse Brillouet, az Orange szellemi tulajdonért és licenszjogokért felelős vezetője.  

 

Az IP Bridge a technológiai innováció és az együttműködés előmozdítására összpontosít világszerte. Az ilyen együttműködések közül is kiemelkednek azok, amelyek a Xiaomi számára biztosítanak szabadalmi licenszeket. „A Novus-nak köszönhetően sikerült végleges formába öntenünk a Xiaomival létrejött megállapodást. Nagyra értékeljük a folyamat során az Orange és a Siemens részéről kinyilvánított őszinte együttműködési szándékot” – hangsúlyozta Daisuke Honda, az IP Bridge ügyvezető igazgatója, a licenszekért felelős üzleti részleg vezetője.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55