Konténerek használata még egyszerűbben

forrás: Prím Online, 2017. július 7. 11:54

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE CaaS (Container as a Service) Platform, a konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatform. 

A megoldás segítségével az IT-üzemeltetők és a fejlesztők egyszerűbben oszthatják ki, felügyelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. A platform egyszerűsíti a menedzsmentfeladatokra alkalmas Kubernetes technológia használatát és telepítését, továbbá magában foglalja a mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült SUSE MicroOS operációs rendszert és a konfiguráláshoz szükséges eszközöket is. Segítségével a szervezetek lerövidíthetik a piacra jutási időt, hatékonyabb működést érhetnek el, és eredményesen támogathatják a DevOps folyamatokat.

„A konténertechnológia révén a szervezetek hatékonyabban fejleszthetik és működtethetik alkalmazásaikat, ugyanakkor ők maguk nem szívesen vállalkoznak a nagyfokú biztonságot igénylő, komplex konténeres környezet önálló bevezetésére és karbantartására. Inkább a közvetlen hasznot hozó alkalmazások fejlesztésére összpontosítanak. Ezért hozott létre a SUSE egy könnyen kezelhető konténerinfrastruktúra-megoldást, amely támogatást nyújt a vállalatoknak a legújabb, a felhőben is egyszerűen használható, konténeralapú alkalmazások bevezetéséhez, hogy fokozatosan állhassanak át hagyományos, meglévő alkalmazásaikkal az új architektúrára” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.

 

A SUSE CaaS Platformot bemutató videó: 

 

A SUSE CaaS Platform egyszerűsíti a menedzsmentért felelős Kubernetes technológia üzembe helyezését és használatát. Ezenfelül konfigurációs eszközöket is tartalmaz, és magában foglal egy kifejezetten mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült operációs rendszert. A SUSE MicroOS rendkívül könnyen telepíthető, felügyelhető és frissíthető, ezért mindig naprakész. A minimális erőforrásigényű operációs rendszer gyorsan indítható, és nagy mennyiségű szolgáltatás kezeléséhez is ideális.

 

A SUSE CaaS platform az alábbi előnyöket kínálja az ügyfelek és a partnerek számára:

  • Alkalmazások gyorsabb piaci bevezetése azonnal használatba vehető eszközöknek köszönhetően. Az ügyfelek így a nagy volumenű felhasználásra tervezett Kubernetes technológiával felügyelhetik a működést, hibatűrő konténerszolgáltatásokat vezethetnek be, maximális hordozhatóságot valósíthatnak meg, és megbízható számítástechnikai környezetben végezhetik a fejlesztést. 
  • Hatékonyabb működés olyan beépített konténereszközök révén, amelyek automatizálják a telepítési folyamatokat, és teljes alkalmazás-életciklusra kiterjedő támogatást kínálnak a konténerekben. A megoldás lehetővé teszi a helyszíni könyvtárkezelést, a konténeres szoftverképek létrehozását és biztonságos patchelését, a biztonságos együttműködést, valamint a SUSE Registry megbízható szoftverképeinek használatát.
  • DevOps támogatás az alkalmazás-életciklus kezelésének továbbfejlesztéséhez. A megoldás ugyanazon az egységes konténerplatformon kapcsolja össze a fejlesztőket és az üzemeltetőket, így mind a fejlesztés, mind pedig az üzemeltetés terén segíti az időmegtakarítást. Emellett megkönnyíti a mikroszolgáltatások bevezetését, és támogatja a konfiguráció és a kód együttes kezelését.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55