DXC Technology néven indul a CSC és a HPE szolgáltatási üzletágának összeolvadásából alakuló új vállalat

forrás: Prím Online, 2017. március 8. 11:22

A tranzakció lezárultával DXC Technology néven működik majd a CSC és a Hewlett Packard Enterprise vállalati szolgáltatási üzletágának (Enterprise Services - ES) összeolvadásából létrejövő szervezet. Az új arculat a vállalat elindulásakor debütál, amelynek várható időpontja 2017. április 3.

A két vállalat 2016 májusában bejelentett stratégiai egyesülése nyomán a világ vezető független, teljes körű informatikai szolgáltatásokat nyújtó vállalata jön létre. Az új szervezet több mint 70 országban közel 6 ezer ügyfelet fog kiszolgálni, és várhatóan 26 milliárd dolláros éves bevételt termel majd. A végső jóváhagyási folyamat után a DXC Technology a ’DXC’ azonosítón fog szerepelni a New York-i értéktőzsdén. 

 

„A DXC Technology küldetése, hogy átvezesse ügyfeleit a digitális átalakulás ösvényein, és olyan globális vállalatként jelenjen meg, amelynek szolgáltatásai segítenek kihasználni a napjaink gyorsan változó környezetéből adódó lehetőségeket” – mondta Mike Lawrie, a CSC elnök-vezérigazgatója, aki az összeolvadás lezárulta után DXC Technology elnök-vezérigazgatói posztját tölti majd be. „A DXC Technology márka alapja a bizalom valamint az a hajthatatlan törekvés, hogy ügyfeleinket segítsük az őket folyamatosan körülvevő változásban rejlő lehetőségek kiaknázásában. Arra összpontosítunk majd, hogy minél nagyobb értéket teremtsünk ügyfeleinknek, partnereinknek, részvényeseinknek, illetve növekvő lehetőségeket biztosítsunk munkatársainknak.”

 

Az egyesülés lezárulásáig a CSC és a HPE ES továbbra is a jelenlegi vezetési struktúra alatt működik, két külön szervezetként. Az összeolvadás véglegesítéséhez szükséges szabályozói jóváhagyások biztosítottak, a tőzsdei bejegyzés pedig folyamatban van.

 

Az új vállalat arculatának kialakítása a Siegel+Gale, nemzetközi márkastratégiai és design vállalat segítségével történik.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55