Világhírű 6G és Tactile Internet szakértő a BME Innovációs Napján

forrás: Prím Online, 2021. május 28. 12:20

A mesterséges intelligencia és az 5G technológia a központi témái a BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központja által szervezett, június 9-i Innovációs Napnak. A rendezvényen megszólalnak a műegyetemi ökoszisztéma legfontosabb ipari szereplői - a Siemens Zrt., a Rolls-Royce Hungary Kft., a Nokia Solutions and Networks Kft., a Magyar Villamos Művek Zrt. és a Richter Gedeon Nyrt. - is bemutatják egyetemi fejlesztéseiket. Frank Fitzek professzor pedig, a Drezdai Műszaki Egyetem 5G laborjának vezetője nem csak az 5G, hanem a 6G és a Tactile Internet világába is bevezeti a hallgatóságot.

Különleges szakmai programmal várja a BME az innováció iránt érdeklődőket június 9-én. Az Innovációs Nap célja, hogy bemutassa az egyetemen zajló legfontosabb nagyvállalati fejlesztéseket és a legújabb kutatási eredményeket. A rendezvény bepillantást enged az innovációs trendekbe, az aktuális ipar-egyetem kutatási témákba és azok eredményeibe. 

 

A rendezvény keynote előadója Frank H. P. Fitzek professzor, a Drezdai Műszaki Egyetem kommunikációs hálózatok tanszéke és az 5G Lab Németország vezetője. Frank Fitzek a digitális kommunikáció vezető innovátora és a BME tiszteletbeli doktora is a Wandelbots nevű startup társalapítója, aki munkatársaival a Tactile (tapintható) Internet  technológiával robotok tanítására használható rendszer fejlesztésén dolgozik, mely a közepes méretű vállalkozások számára is elérhetővé teszi a gépi tanulást, mégpedig egy érzékelőkkel ellátott „intelligens ruha” fejlesztésén keresztül, ami egyfajta technikai hídként továbbítja az emberi mozgásokat a robot számára. 

 

Az élenjáró kutatások mellett a Drezdai Műszaki Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2020-ban közös doktori képzésről írt alá megállapodást. Ez lehetővé teszi, hogy közös témavezetéssel, magyar és német doktori hallgatók kutassák a kommunikációs technológiák ezen gyorsan változó, stratégiai területét.

 

 

A BME FIEK célja, hogy konkrét projektek eredményein keresztül mutassa meg az egyetemben rejlő, nemzetgazdasági szinten is jelentős innovációs potenciált. A 21 ezer fős oktatói-hallgatói közösség által képviselt tudás, a mintegy 30 ezer négyzetméteren kiépített laboratóriumi háttér és az állami-, vállalati-, és nonprofit kapcsolatrendszerből származó tőke teszi hatékony innovációs platformmá a Műegyetemet. A BME KFI kapacitása évről-évre bővül, új laborok épülnek, számos izgalmas projekt és együttműködési lehetőség áll a műszaki tudományok iránt érdeklődő hallgatók, szakemberek és a vállalkozások előtt. Az Innovációs Nap alkalmat ad arra, hogy ez a színes paletta azok számára is láthatóvá váljon, akik eddig részleteiben nem ismerték az egyetemmel való együttműködésben rejlő lehetőségeket. 

 

A rendezvény első felében a FIEK projekt szereplőinek szemszögéből ismerhetjük meg az ipar-egyetem projektek innovációs jelentőségét. Az egyetem nagyvállalati partnerei - a Siemens Zrt., a Rolls-Royce Hungary Kft., a Nokia Solutions and Networks Kft., a Magyar Villamos Művek Zrt., és a Richter Gedeon Nyrt. - vezetői és az egyetemi szakmai vezetők számolnak be a tapasztalataikról. Ezután Frank Fitzek élőben jelentkezik Németországból, angol nyelvű előadásának fókuszában pedig az 5G, a 6G és a Tactile Internet áll majd.

 

Az Innovációs Nap második felében megtudhatjuk, hogyan folytatódnak a nagy innovációs projektek a BME-n, merre tart például a mesterséges intelligencia, az autonóm járművek és a kvantumszámítógépek fejlesztése, mindegyikük különösen jelentős lendületet véve a Nemzeti Laboratóriumok keretében. A nagy projektek után az egyetem tudástranszfer tevékenységéről lesz szó, bemutatkozik a Hungarian Startup University Program (HSUP) és Magyarország egyik első egyetemi startup inkubátora is. A BME Z10 Inkubátor évente kétszer indít akcelerátor programot, melyben hallgatói startupokat segítenek a piacra lépésben. 2021 májusig közel 200 vállalkozási ötlettel jelentkeztek a hallgatók és 15 startup kapott 1.5 Mrd Ft összértékű befektetést. A Műegyetem fontosnak tartja, mindezt kibővítve azt is, hogy segítsen a startupoknak megvédeni az általuk létrehozott szellemi tulajdont. Az eseményen így szó lesz az iparjogvédelem fontosságáról és arról is, hogy a BME milyen gyakorlati segítséget nyújt a szabadalmazásban és jogvédelemben az innovátorok számára. 

 

Az érdeklődők előzetes regisztrációt követően ingyenesen tudnak csatlakozni az online, streamelt eseményhez, ami június 9-én tíz órától délig tart. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14