Magyarok szervezik a régió legfontosabb szoftverfejlesztői- és tech fesztiválját

forrás: Prím Online, 2021. május 4. 12:56

Többek között az Amazon, az eBay, a Google, a Microsoft és az Oracle vezető nemzetközi szakemberei világítanak rá a legfrissebb tech- és szoftverfejlesztési trendekre, illetve kihívásokra Közép-Európa legjelentősebb technológiai- és IT programozói fesztiválján. A Craft Conference rendezvényt idén először rendezik meg online, a szervezők hazánk és a régió mellett, egész Európából és az Egyesült Államokból is számítanak résztvevőkre. A konferenciához kapcsolódóan CraftHack néven innovációs versenyt is rendeznek, főként a fiatalabb korosztályt megszólítva. 

2014-es első megrendezése óta a régió legjelentősebb szoftverfejlesztési- és technológiai trendekkel foglalkozó szakmai rendezvényévé nőtte ki magát a Craft Conference. A konferenciát és egyéb kapcsolódó rendezvényeket a Prezi és az IBM Budapest Lab spinoff-ja, a CraftHub csapata szervezi. A korábbi években fizikailag is Budapesten megrendezett szakmai eseményen mintegy 2.000-2.200 magyar és nemzetközi IT szakember, főként szoftverfejlesztő szokott részt venni. 

 

A 2021. május 27. és június 4. között, a járványhelyzet miatt idén első alkalommal online megrendezett Craft Conference sikerét annak köszönheti, hogy az elsők között kínál olyan komplex szemléletű, a szoftverfejlesztés globális nagyágyúit felvonultató szakmai fórumot, mely versenyképes kihívója az öt-tízszeres áron elérhető nyugat-európai rendezvényeknek. „A Craft Conference elsőszámú célkitűzése az, hogy a fejlesztők naprakész tudást kapjanak arról, hol tart ma a szakma, mindezt olyan elismert előadóktól, akik valóban a „terepen” dolgoznak nap mint nap. Óriási utat tettünk meg az elmúlt 7 éveben: 2014-ben 900 résztvevővel, 3 színpaddal indítottunk, aztán már nem volt megállás. A COVID előtti utolsó „élő” eseményünkön közel 2.200 szakmabelivel találkozhattunk, míg legutóbbi online eseményünket a világ 31 országából követték figyelemmel” – mondja Baccifava Médea, a szervező CraftHub egyik alapítója. 

 

 

Csúcsvezetők, stratégák, fejlesztők – ropogós trendek az IT-piacról

Adrian Cockroft (Amazon), Angie Jones (Applitools), Randy Shoup (eBay), Jessica Kerr (Jessitron LLC), Scott Hanselman (Microsoft) – csak néhány elismert név a Craft konferencia sokszínű előadói gárdájából. A globális nagyvállalatok stratégiai szemléletű szakmai vezetői mellett olyan szakemberek is megosztják tudásukat, akik ma is feltűrt ingújjal gyúrják a kódokat az íróasztal mögött. Az előadások főként három témakörre épülnek: azonnal hasznosítható, kézzelfogható támpontot adnak ahhoz, hogyan tud valaki még jobb programozóvá válni; bemutatják a legfrissebb nemzetközi trendeket, technológiákat, fejlesztői eszközöket (pl. blockchain, serverless computing); illetve a hatékony vezetés és csapatépítés fogásaiba is beavatják a résztvevőket. Hogyan lehet kiemelkedően teljesítő fejlesztői csapatot irányítani a Harvard Egyetem oktatója szerint? Milyen szoftvertesztelési stratégiákat javasol egy sikeres torontói tanácsadó cég vezetője? A témák iránt mélyebben érdeklődő fejlesztők a változatos tematikájú workshopokra is megválthatják a jegyüket.

 

A Craft konferenciára a korábbi évek tapasztalatai alapján elsősorban a már néhány éves gyakorlattal rendelkező szoftverfejlesztőket várják, akik jellemzően 100-500 fős vállalkozásoktól érkeznek, de képviseltetik magukat a több mint 10 000 fős multik és a kisebb cégektől érkező szakemberek is. Az iparági sajátosságokból adódóan többnyire férfiak látogatják az eseményt, de a CraftHub a diverzitás növelését is célul tűzte ki: ingyenes részvételi lehetőséget sorsoltak ki a női jelentkezők között, az ún. “equality” belépő pedig egy férfi és női kolléga számára biztosít jelentős kedvezményt. Azért is érdemes csatlakozni a Craft közösséghez, mert az előadások anyaga a résztvevők számára az esemény után is elérhető lesz.

 

CraftHack ötletverseny: többezer eurót zsebelhetnek be a legjobbak

A konferenciához kapcsolódóan idén először egy nagyszabású hackathon-t is szerveznek: a CraftHack-re több száz fejlesztő jelentkezését várják a szervezők szerte Európából és a világ minden tájáról, a jövőben pedig a tervek szerint egyfajta hibrid, online-offline eseményként lesz állandó kísérője a Craft konferenciának. A hackathon kihívásai a CraftHub rendezvényeinek tematikájához kapcsolódik majd, a kész projekteket bemutató 2 perces videó, valamint a forráskód leadására pedig két napjuk lesz a fejlesztőknek. Az egyes kihívások bajnokai 500 eurót vihetnek haza, a hackathon nagydíjának győztese pedig 2500 euróval gazdagodik, de a közönség is kiválaszthatja az általa legjobbnak ítélt csapatot az esemény online felületén. A résztvevők tehát bemutatkozhatnak a nagyvállalati szakemberekből álló zsűrinek, illetve megmutathatják tehetségüket olyan együttműködő partnereknek is, akik az általuk érdekesnek vélt, kiválasztott projekteknek saját inkubációs programjaikon belül nyújtanak majd támogatást és mentorálást.

A Craft Conference gyémánt fokozatú szponzora az Evosoft, amely nem csak anyagilag és szakmailag támogatja az eseményt, de a rendezvényre épített stúdiónak is helyet ad újonnan megnyitott székházában. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38