Közel százezer vállalkozás tért át online számlázásra júniusban

forrás: Prím Online, 2020. július 1. 17:11

A NAV online adatszolgáltatásra történő átállás véghajrájában sokkal több vállalkozás váltott Számlázz.hu-ra, mint az a 2018-as tapasztalatok alapján várható volt. (2018. július 1-től azokat a számlákat kellett beküldeni a NAV rendszerébe, amelyeknek az áfatartalma meghaladta a 100 000 forintot, míg július 1-től minden belföldi adóalany felé kiállított számlát továbbítani kell a NAV-nak.)

Ebből az óriási érdeklődésből látszik, hogy a NAV jogszabályi változása a vállalkozók rendkívül széles körében elterjedt, köszönhetően a hosszú és részletes előkészítési folyamatnak, valamint a NAV széleskörű tájékoztatási stratégiájának.

 

Az NRC kutatása szerint a vállalkozások 70%-a nem tart az online számlázástól, nincsenek aggályaik. Sokan eddig a megszokás miatt nem váltottak, de a jogszabályi környezet változása szinte kényszeríti őket a váltásra. A NAV hivatalosan is kijelentette, hogy az online számlázást javasolja, gyakorlatilag a kéziszámla megtűrt eszköz lett a NAV szemében.

 

A jogszabályi megfelelés, a NAV-állóság, a NAV adatszolgáltatási kötelezettség automatikus teljesítése voltak a hívószavak az elmúlt hetekben. A Számlázz.hu-ra váltás legfőbb okai, hogy nem kell a NAV oldalát, a jogszabályokat böngészni, a könyvelői ajánlás, könyvelői hozzáférés lehetősége a számlákhoz, illetve, hogy nem kell duplán rögzíteni a számlákat, ahogy azt a kéziszámla használata esetén kellene – hanem kényelmesen, akár mobilról vagy tabletről is történhet a számlakiállítás mobilnyomtatóra is.

 

A regisztrációk növekedési görbéjéből az olvasható ki, hogy a vállalkozások jelentős része kivárt, talán abban reménykedtek, hogy haladékot kapnak a NAV-tól az átállásra. A júniusban újonnan csatlakozott vállalkozások 30%-a az utolsó 2 napban regisztrált a Számlázz.hu rendszerébe és végezte el a jogszabályban előírt NAV bekötést, pedig az utolsó napon ez nehéz volt, mert a NAV informatikai rendszerében egész nap kisebb-nagyobb fennakadások jelentkeztek.

 

A Számlázz.hu-nál zökkenőmentes volt az átállás július 1-jén 0 órakor. A regisztrált vállalkozások száma már június 30-án este meghaladta a 300 000-et, ez több mint 350 000 felhasználót jelent a rendszerben.

 

Még nincs vége a változásoknak: 2021. január 1-től újabb jogszabály-módosítás következik, amikor már minden, magánszemélyek és külföldi adóalanyok felé kiállított számlákról is adatot kell szolgáltatni a NAV-nak. Erre már most is felkészülhetnek a vállalkozók: aki már korábban regisztrált a NAV Online Számla rendszerében és összekötötte azt a Számlázz.hu fiókjával, annak nem lesz további dolga az év végén sem.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05