MI-alapú energetikai szolgáltatással lép piacra az eNET

forrás: Prím Online, 2020. február 19. 13:17

Az eNET Adatbányászati és inkubációs üzletágának Electrigence nevű innovatív adatautomatizálási szolgáltatása új perspektívát kínál az európai villamosenergia-piac szereplőinek.

Az Electrigence Big Data és AI technológiákon alapuló, testreszabható döntéstámogató eszköz olyan villamosenergia-társaságok számára készült, mint a közüzemeltetők, az átviteli rendszerüzemeltetők vagy a villamosenergia kis- és nagykereskedők. Az alkalmazás alapfunkciója az energiaárak előrejelzése, illetve a piaci szereplők számára érteket képviselő és árbefolyásoló tényezők, például meteorológiai változók monitorozása és prognosztizálása.

 

 

A magyar fejlesztésű alkalmazás az időigényes manuális adatgyűjtés és az adatforrások hitelességének problémájára egyszerre kínál megoldást azáltal, hogy több ezer ellenőrzött prémium adatforrásból gyűjt adatokat valós időben. Ennek köszönhetően a felhasználók sokkal gyorsabban és sokkal tisztább képet kapnak a villamosenergia-árak alakulásáról. Az Electrigence terméket és szolgáltatást az eNET Csoport Adatbányászati és inkubációs üzletága fejlesztette.

 

„Az energetikai rendszerek decentralizálódása, a megújulók térnyerése és a fogyasztói szokások átalakulása nyomán számos kihívással kell szembenézniük az energiaipari vállalatoknak, ezért egyre meghatározóbbá válik, hogy milyen mértékben képesek a rendelkezésükre álló strukturálatlan adatmennyiséget üzleti céljaikra felhasználni. Az eNET Adatbányászati és inkubációs üzletágának innovatív technológiákon alapuló megoldásaival lehetővé teszi a szegmens számára a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználását” – mondta el Koplányi Krisztián, az eNET Csoport ügyvezető igazgatója.

 

A nagy mennyiségű adatfeldolgozáson, mesterséges intelligencián, automatizáción és a dolgok internetjén alapuló technológiákat ma már nem csak a kereskedelemben, a világítástechnikában, az épületgazdálkodásban vagy az okosotthonokban alkalmazzák, de az energiaágazat is kezdi az ezekben rejlő lehetőségeket felhasználni. Az Electrigence alkalmazást kifejezetten az európai piacra fejlesztették, az értékesítés fókusza elsősorban az Egyesült Királyság, Németország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Olaszország, Horvátország, Szerbia és Bosznia-Hercegovina. Magyarországon a Magyar Villamos Művek Zrt. már használja a megoldást.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09