Digitalizálódó civilek, csúcstechnológiával a társadalmi problémák megoldásáért

forrás: Prím Online, 2019. július 5. 08:59

A fontos társadalmi célokért dolgozó civil szervezetek is hozzáférhetnek a hatékonyságukat segítő új technológiákhoz a Civil Tech Hub segítségével. A civil szféra digitalizációjához a technológia mellett tudásra és inspirációra is szükség van. A NIOK Alapítvány a Microsoft Magyarország támogatásával egy olyan közösségi teret és digitális tréningközpontot alakított ki, ahol mindez biztosított. Az első tréning-sorozat szeptemberben indul.

Társadalmi szervezetek digitalizációját segíti a NIOK Alapítvány székhelyén a Microsoft Magyarország támogatásával megnyílt Civil Tech Hub, amelynek fő célja, hogy a civil szervezetek munkatársai számára biztosítson közösségi teret, képzési és találkozási lehetőséget. A Civil Tech Hub egy közösségi iroda funkciókkal is ellátott oktatási- és tréning központ, ami fontos civil események helyszíne is lesz.

 

A Civil Tech Hub-hoz a Microsoft Magyarország szoftvereket, technológiát és rendszeres tréningeket nyújt, ennek köszönhetően a non profit szervezetek vezetői és munkatársai olyan új technológiai ismeretekkel gazdagodhatnak, amelyek segítik őket a hatékony munkavégzésben, adott esetben a napi működésük átalakításában is. A Civiltech programon keresztül a Microsoft Magyarország és a NIOK Alapítvány több mint tíz éve dolgozik együtt azért, hogy a legújabb technológiák a fontos társadalmi ügyek szolgálatába állhassanak. A civilek munkájának segítéséhez azonban a technológiai újításokhoz való hozzáférés önmagában nem elég, ha nem párosul a megfelelő szaktudással, felhasználói ismeretekkel.

 

 

„A magyarországi civil szervezetek működését nagy mértékben meghatározza, hogy kevés erőforrással rendelkeznek a technológiai tudás megszerzésére. Ezt a hiányt szeretné pótolni a Civil Tech Hub létrehozásával a NIOK Alapítvány és a Microsoft” – mondta Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.

 

A Civil Tech Hub kapcsán más IT vállalatok is jelezték, hogy támogatják a kezdeményezést, például önkéntes kollégák munkájával kívánnak hozzá járulni a civil szféra digitalizációjához.

 

 

„A Microsoftnál felelősséget érzünk azért, hogy a világ vezető technológiai vállalataként mindenkinek megteremtsük a lehetőséget az olyan technológiák használatához, mint a felhő vagy a mesterséges intelligencia. Hisszük, hogy amellett, hogy eszközöket biztosítunk a hatékonyabb működéshez, tudással és szakértelemmel is támogathatjuk a civil szektort. Ezt a célt szolgálja majd a Microsoft tréning sorozata a Civil Tech Hub-ban.” – mondta Csanak Gabriella a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.

 

Szeptember végétől a Microsoft egy olyan tréning sorozatot indít, ahol a Microsoft szakértői mutatják be a hatékony együttműködés és a modern munkavégzéshez szükséges legújabb technológiák használatát. A tréning lehetőséget ad majd arra, hogy a közjóért dolgozó szervezetek munkatársai megismerjék, hogyan használhatják ki maximálisan napi munkájuk során például a felhő vagy az irodai szoftverekben rejlő potenciált.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55