Telenor online teszt a Biztonságos Internet Napján

Kütyü Magazin, 2019. február 5. 19:36

Hová fordulhatnak az online bántalmazás áldozatai?  Van-e olyan eset, amikor nem szükséges a szereplőktől engedélyt kérni fotó vagy videó készítéséhez? Ilyen és ezekhez hasonló kérdéseken keresztül bárki próbára teheti internethasználati ismereteit azzal az online teszttel, amelyet a Telenor tett mindenki számára elérhetővé a Biztonságos Internet Nap alkalmából.  A tizenévesek pedig a „ChatStory – a te sztorid” chatbot alkalmazásban játékos módon tudhatnak meg többet a témáról.

A Telenor pár perc alatt kitölthető online nethasználati öntesztjével (http://bit.ly/Telenor_SafeNet_Quiz) korosztálytól függetlenül bárki letesztelheti saját tudását több, a tudatos internethasználat körébe tartozó témában, például, hogy mennyire okosan vigyáz az adataidra, vagy hogyan kezeli a rá leselkedő online veszélyeket.

 

A Telenor e témában a 13 év feletti korosztálynak a Messenger alkalmazás keresőjéből „ChatStory – a te sztorid” néven előhívható chatbotot is ajánlja, amely szórakoztató keretek között, egy online ismerkedés és párkapcsolat szituációján keresztül vezeti rá a játékosokat arra, hogy az online térben milyen potenciális veszélyek leselkednek rájuk, és tudatosít többek között a digitális lábnyom vagy a személyes adatok kezelése témájában. A chatbotban a történet alakulását a játékosok maguk határozzák meg saját döntéseik által. 

 

 

A Telenor Magyarország fontos célkitűzése, hogy korszerű technológiái révén segítse a digitális oktatás terjedését, és kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a gyerekek körében terjessze a biztonságos internethasználattal kapcsolatos ismereteket. A témában indított kezdeményezéseivel 2018-ban országszerte összesen több mint 13 ezer fiatalt ért el.

 

A Telenor iskolásoknak szóló, a szolgáltató önkéntes munkatársai bevonásával zajló biztonságos nethasználati képzését tavaly is az ország több iskolájába vitte el, többek között a Digitális Témahét programsorozat keretében, amelyen digitális oktatási programja, a Hipersuli révén vett részt. A vállalat önkéntesei szerepet vállaltak a Momentán Társulattal és a TanárBlog szakembereivel közös interaktív programban is, amely improvizációs színházi elemeket és játékos feladatokat tartalmazó foglalkozásokon keresztül hívja fel a középiskolások figyelmét a tudatos nethasználatra. Emellett a Telenor-munkatársak rendszeresen tartottak tudatosító foglalkozást saját gyermekeik osztályában is a Hipersuli TudatosNet tananyagait felhasználva – amelyet online bárki elérhet a www.hipersuli.hu-n a „TudatosNet Belépés” menü alatt, ingyenes és gyors regisztráció után. 

 

A Telenor tudatos nethasználati foglalkozásaival emellett jelen van a MOBIDIK - Mobil Digitális Iskola programban is, ahol iskolások szakértők közreműködésével beszélgethetnek az oktatóteremként funkcionáló konténer osztályteremben.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36