A kistudósok a jövőjükbe nézhettek be az Ericssonban

forrás: Prím Online, 2018. október 1. 10:59

Az Ericsson idén is több mint 70 programmal készült a Kutatók Éjszakájára. A programsorozat központi helyszíneként és legnagyobb vállalati partnereként immáron 9. alkalommal nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt, és idén először, a nemrégiben átadott hipermodern épületében mutatta meg a jövőt. 

A többezer kistudóst most is színes programkavalkád várta, akik idén is belekóstolhattak a jövőbe az Ericssonban. Az 5G-t, a mesterséges intelligenciát és a gépi látás lehetőségeit fókuszba helyező „Internet of Eyes” sci-fi-szerű demója mellett a dolgok mobilinternete, az okosotthon, az okos sport, a kvantumkommunikáció is bemutatkozott, de IoT Lego autót, számtalan robotot, 3D nyomtatót, 5G hálózatról irányított drónokat, vasúti modelleket, önjáró autót, egy varázslatos táncparkettet, vagy éppen polgári repülésszimulációt is kipróbálhattak a látogatók, de nem maradhatott ki idén sem az ericssonos rádiós bázisállomások bemutatója. 

 

 

A K+F Központ most először egy nagyon izgalmas szakmai bemutatóval is jelentkezett, ahol a Diploma@Ericsson program keretében azok a fiatalok mutatkoztak be, akik ericssonos témavezetéssel írták diplomamunkájukat. A mély szakmai témák mellett már-már filozófikus mélységekbe is kalandozó dolgozatok a mérnökök, informatikusok világának színességét mutatták be. 

 

Ezt a sokszínűséget teszi teljessé a Kutatók Hobbija 9.0 programcsalád (vasútmodellek, az időmérés története, afrikai táblás játékok, szimulátorok világa és még annyi más), amely idén is garantálta a teltházas Ericssont.  

 

 

Az 1800 fős magasan képzett mérnökállományával az infokommunikációs iparág egyik legnagyobb hazai foglalkoztatójának számító Ericsson Magyarország évek óta nagy gondot fordít arra, hogy támogassa a természettudományos képzést, segítsen megszerettetni a sokak által bonyolultnak tartott fizikát és matematikát a felnövekvő generációkkal. Ennek apropóján a mindig nagyon népszerű Öveges tanár úr utódai programban Ericsson-díjas tanárok mutatták be kedvenc kísérleteiket és találkozhattak a jövő magyar reménységeivel, hiszen bemutatkoztak a 27. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjnyertes projektjei is. A fiatal kutatók a vezeték nélküli elektromos autó töltésétől az okos lámpáig sok izgalmas megoldást mutattak be.

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hogyan működnek a hírgyűjtő oldalak?

A technológia fejlődésével napról napra egyre könnyebb hozzájutni a napi híradagunkhoz, de nem volt ez mindig így. Az emberek korábban is kíváncsian álltak hozzá a körülöttük történt eseményekhez, az internet elterjedésével pedig gyakorlatilag már semmi nem szab határt a híréhségnek. Régen a nyomtatott sajtó szolgált arra, hogy az információkat széles körben megismertesse, ma pedig elég néhány kattintás és máris elénk tárul a világ.

2024. május 12. 14:20

Az Audi Development Camp idén nyáron is várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetemen

A győri Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria közös szervezésű Audi Development Camp elnevezésű nyári képzése idén augusztusban is várja a szakmai fejlődésre és kihívásokra vágyó mérnök- és közgazdászhallgatókat. Az egyhetes, angol nyelvű programon a magyar és nemzetközi fiatalokból álló csapatoknak ezúttal egy elektromos hajtáslánccal kapcsolatos projektfeladatot kell megoldaniuk.

2024. május 12. 13:47

A DA Drive Analyzer előre jelezni a meghajtó meghibásodásából eredő adatokat fenyegető veszélyeket

A vadonatúj AI-alapú lemezhiba-előrejelző szoftver, a DA Drive Analyzer 2.0 már elérhető az ADM App Centralban, és az ASUSTOR NAS-sal együtt használható, hogy előre jelezze, mikor fog meghibásodni egy meghajtó, így elég időt biztosítva, hogy intézkedni tudj az adatok védelméről.

2024. május 12. 12:01

K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé

Az emberi gondolkodáshoz hasonlóan működő gépi intelligencia megjelenését szakértők még igen távoli lehetőségként értékelik. Ugyanakkor az MI fejlődése gyorsuló ütemben zajlik. A valódi kérdés nem az, hogy mikorra válik valósággá ‒ hiszen itt van velünk, a mindennapok része. Sokkal inkább úgy kell feltenni a kérdést, hogy milyen fázisokon keresztül alakul ki, és a végén mit hozunk ki belőle mi, emberek – mondja Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

2024. május 12. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36