Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy robot segít a fejlesztésben

forrás: Prím Online, 2017. április 5. 08:42

Együttműködő robotok segítik az elektronikai gyártó cég, a Scott Fetzer Electrical Group munkáját a nehezen automatizálható folyamatok során. A UR robotok 20%-al növelték a gyártás hatékonyságát, a monoton és veszélyes feladatok alól mentesülve a dolgozók immár jövedelmezőbb területekre koncentrálhatnak.

Az amerikai vállalat megoldást keresett arra, hogy globális szinten növelje versenyképességét, miközben kihasználja a már meglévő gépeit, berendezéseit. A cég egyik legnagyobb kihívását a gyártási környezet jelentette, hiszen változatos termékeit különböző folyamatok által, akár kis mennyiségben gyártja, számos gyártósora nem működik állandóan. „Egy rugalmas, mobil robot erőforrásra volt szükségünk, az egyedüli megoldást a kollaboratív robotokban láttuk.” – mondta Matthew Bush, a Scott Fetzer Electrical Group üzemeltetési igazgatója.

 

A dán Universal Robots által gyártott UR5 és UR10 típusú robotok egész sora áll jelenleg a vállalat rendelkezésére, amelyek egy mobil talapzaton, kerekekkel felszerelve végzik tevékenységüket, integráltan, az egész termelési folyamat részeként. A robotok készenlétben állnak a dolgozók számára, a reggeli eligazítást követően az alkalmazottak az adott napi munkaállomáson beprogramozzák őket az aktuális feladatra. A robotokat emellett olyan feladatokra is alkalmazzák a gyárban, mint például az új fejlesztések tesztelése. A cég a pozitív tapasztalatoknak köszönhetően immár minden újítást olyan szemlélettel is vizsgál, hogy azok robotok segítségével működhetnek-e. Amennyiben ez nem megvalósítható, visszatérnek a kezdetekhez, és újratervezik a koncepciót.

 

 „A saját fejlesztésű, együttműködő UR robotok felhasználási lehetőségének tárháza végtelen.”  – mondta Slavoj Musilek, a Universal Robots közép-kelet-európai igazgatója, majd hozzátette – “Bármely iparágban adaptálhatóak, a folyamatos innovációnak köszönhetően újabb és újabb területeket fedezünk fel, ahol a vállalatok beépíthetik az automatizációt munkafolyamataikba.”

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

A BASF a sikeres Ethernet-APL kísérletet követően az ABB-t választotta zöldmezős projektjeihez

A BASF első európai zöldmezős Ethernet Advanced Physical Layer (Ethernet-APL) projektjének részeként az ABB-t választotta az elosztott vezérlőrendszerekhez (DCS).

2024. május 14. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36