A Dell tovább bővíti nyílt hálózatkezelési kezdeményezését

forrás: Prím Online, 2015. január 30. 16:54

A Dell bejelentette, hogy nyílt hálózatkezelési kezdeményezését a Midokura, globális hálózatvirtualizációs vállalat megoldásaival bővíti.  A megállapodás egy közös piacra lépési programot tartalmaz, ellenőrzött referenciaarchitektúrával és globális forgalmazói megállapodással.

A Dell és a Midokura


Az együttműködés értelmében a Midokura Enterprise MidoNet szoftver elérhető lesz a Dell eszközeihez. A szoftver olyan hálózatvirtualizációs funkciókat biztosít OpenStack megoldáshoz, melyek lehetővé teszik a nagyvállalati ügyfelek és a szolgáltatók számára, hogy nyílt technológiákra épülő, rugalmas felhőalapú hálózatkezelési infrastruktúrát alakítsanak ki. Mivel az iparág egyre inkább a hardver- és szoftverelemek szétválasztása felé halad, az ügyfeleknek különféle nyílt technológiákra van szükségük. A Dell nyílt hálózati kapcsolói és a szabványoknak megfelelő x86-alapú szerverei ezért a modern adatközpont alapját képezik.

 



A MidoNet egy szoftveralapú, nagymértékben elosztott hálózatvirtualizációs rendszer, amely lehetővé teszi a szolgáltatók és nagyvállalatok számára, hogy hatékonyabban menedzselhető és felügyelhető, rugalmasabb virtuális hálózatokat alakítsanak ki. A MidoNet az iparági szabványok és a meglévő infrastruktúra kihasználásával biztosítja az agilitást és a méretezhetőséget, miközben segít csökkenteni a költségeket.

A Dell, a Midokura és a Cumulus Networks

 

A Dell és a Cumulus Networks 2014 januárjában jelentette be együttműködését. Olyan közös megoldásokat biztosítanak az ügyfelek számára az adatközponti hálózatkezelésben, amelyek megfizethető kapacitást és magas szintű hatékonyságot tesznek lehetővé. A Cumulus® Linux® operációs rendszer és a MidoNet szoftver segítségével a Dell a nyílt hálózati kapcsolóival átfogó virtualizációs megoldásokat kínál a szoftveralapú adatközpontokhoz.


A Cumulus Linux a nyílt hálózatok operációs rendszereként jelentős szerepet tölt be a szoftverközpontú működésre áttérő, különböző méretű vállalatok életében. Ez a rendszer egyszerűbbé és megfizethetőbbé teszi a modern adatközpontok kialakítását, felügyeletét és automatizálását.


A Dell, a Cumulus Networks és a Midokura megoldásai a szolgáltatók és nagyvállalati ügyfelek egyre nagyobb köre számára teszik lehetővé a méretezhető virtuális hálózatok kialakítását, amellyel percek alatt csatlakozhatnak a terhelésekhez. A Midokura Enterprise MidoNet szoftver maximálisan kihasználja a Dell switchekben rejlő lehetőségeket, így megkönnyíti az adatkapcsolat fenntartását a virtuális és hagyományos eszközök, mint például a nagy teljesítményt igénylő adatbázisok, az e-mail szerverek és a meglévő rendszerek között.

 

A Gartner bemutatja a „Brite Box” switch megoldásokat


A Gartner iparági elemző vállalat a közelmúltban tette közzé a „The Future of Data Centre Network Switches Looks ’Brite’” (Az adatközponti hálózati kapcsolók „fényes” jövője a „Brite”) című tanulmányát. „A kutatásban a Gartner bevezeti a ’brite box’ (vagy ’brite label’) switch kifejezést, amely a hálózati kapcsolás egy új formáját jelenti. A megoldást a rendkívüli méretű szervezetek ihlették. A white-box kapcsolási technológia felkeltette az „A típusú” szervezetek érdeklődését, azonban a jelentős kihívások miatt sokan meghátráltak. Ennek eredményeképpen a hálózati kapcsolás egy új stílusa jött létre, amelyre a Gartner „brite box kapcsolás” néven hivatkozik. Ez a megközelítés lényegében „megfelezi a különbséget” a hagyományos és a white-box kapcsolás között.”


A Gartner hozzátette: „Az informatikai döntéshozók a ’brite box’ kapcsolók használatával csökkenthetik a költségeket, javíthatják a felügyeletet, és biztosíthatják a hosszú távú innováció alapjait”.

 

A Dell nyílt hálózatkezelési kezdeményezése


A Dell az ügyfelek egyedi igényeinek megfelelően egy olyan nyílt ökoszisztémát alakít ki, amely piacvezető szabványos hálózati eszközökkel, operációs rendszerekkel és alkalmazásokkal segíti elő az innovációt. A nyílt hálózatkezelési modell a következő előnyöket biztosítja:


·    A legjobb hálózati megoldások a különböző terhelésekhez, alkalmazásokhoz és egyéb hálózatkezelési igényekhez, beleértve az összehangolást, az automatizálást és a felügyeletet;
·    A közös telepítési és üzemeltetési modellnek köszönhetően az adatközponti erőforrások egységes felügyelete alakítható ki;
·    Biztosítja a gyors szabványalapú innovációt és a nyílt forráskódú adatközpont-megoldások széles választékának elérhetőségét.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50