Az okostelefonok miatt tízezreket vesz fel a Foxconn

MTI Sajtóadatbank, 2014. szeptember 1. 17:22

Legalább húszezer, de lehet, hogy százezer új munkásra is szüksége lesz a tajvani Foxconnak kínai gyáraiban, mivel egyre nő a kereslet az okostelefonok iránt.

A kínai állásportálokat az elmúlt napokban szinte elárasztották a tajvani cég hirdetései. A többi között az Apple-nek, a Sony-nak és a Nokiának beszállító vállalat az észak-kínai Sanhszi tartománybeli gyártóegységébe keres az ott dolgozó több mint 50 ezer munkás mellé újabb 20 ezret, hogy a kibővített üzeme teljes létszámmal működjön.

 


 

A vállalat az elmúlt évben 3,2 milliárd jüant (125 milliárd forint) invesztált a bővítésbe, hogy az okostelefonok iránti, folyamatosan növekvő hazai és globális keresletet ki tudja elégíteni. A gyárból tavaly 6 millió mobiltelefon került ki, összesen 1,2 milliárd dollár értékben, az idei érték a 9 millió egységet is elérheti. Az interneten túl a vállalat a szabad munkaerőben gazdagabb belső-kínai tartományokban hirdet, forgalmas csomópontok, vasútállomások környékén.
 

A cég 1,2 millió dolgozót foglalkoztat a kelet-ázsiai országban, fő gyárai a sanhszi Tajjüan mellett a dél-kínai Sencsenben és a közép-kínai Csengcsouban vannak.
 

Az amerikai Apple telefonsorozatának a legújabb, iPhone 6-os modelljét várhatóan a jövő héten dobja piacra. A kínai sajtó szerint emiatt akár 100 ezer új munkásra is szüksége lehet a Foxconnak. Az iPhone-ok hatalmas népszerűségnek örvendenek az országban, de a cég a globális piacra is szállít.
 

A Foxconn megítélése az elmúlt években többször is a kínai és a nemzetközi sajtó címlapjára került, embertelen munkakörülményei, munkajogi szabálysértései, kiskorúak foglalkoztatása és túlóráztatás miatt. A cég több munkatársa öngyilkos lett, januárban korrupció miatt vették őrizetbe menedzsmentjének több tagját.

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05